Орловка (Орлівка)
© Євген Панов (Біляївка)
Село Орлівка засноване у 1776 році на лівому березу р. Орелька дворянським родом Орлових з Курської губернії. Землі простягались від річки Орілька (хут. Орловський) до р. Берека (хут. Іванівський). Станом на сьогодні територія колишнього села Орлівка входить до складу села Закутнівка Біляївської громади Лозівського району Харківської області.
З 1796 року у складі Павлоградського повіту Катеринославської губернії, з 1820 року в Зміївському повіті Слобідсько-Української (Харківської) губернії.
На 1816 рік хутір Орлівка належав дружині штасб-капітана Ганні Петрівні Орлової. Записано селян-кріпаків 6 людей (2 – чоловічої статі та 4 – жіночої). Зазначені прізвища: Крухмалев, Кравченко, Душниченко, напроти всіх стоїть примітка: «Достались по духовной от родительницы моей майорши Шелкиной 1816 года».
На 1825 рік іменний список дворових людей та селян штабс-капітана Афанасія та його дружини Ганни Орлових, переведенних з Курської губернії и причисленных за ними в хітір Орлівський. Записано 30 людей (13 – чоловічої статі та 17 – жіночої), зазначені прізвища: Бабченко, Мирошниченко, Линниченко, Капустенко.
На 1835 рік хутір Орлова належав штабс-капітану Афанасію Гавриловичу Орлову. Проживали дворових та кріпаків загалом 35 людей (13 – чоловічої статі та 22 – жіночої), зазначені родини: Бабченко, Мирошниченко, Капустенко, напроти всіх стоїть примітка: «Переведены Курской губернии Хотмишскаго уезда хутора Орловского в 1818 году».
На 1850 рік власник колезький секретар Іван Афанасьєвич Орлов. Проживали дворових та кріпаків загалом 36 людей (20 – чоловічої статі та 16 – жіночої). Зазначені родини: Крухмалев, Линиченко, Мирошниченко, Капустенко.
В ревізії за 1858 рік за Іваном Афанасієвичем Орловим значиться Олександрівка, Анненська, Іванівка. Орлівка в ревізії 1858 року не згадується.
Орлівка відносилась від часу заснування до церкви Різдва Богородиці с. Олексіївка, з 1819 року до парафії Воскресенської церкви с. Булацелівка. З 1829 року до Преображенської церкви слободи Преображенської. З 1894 року увійшла до парафії Троїцької церкви с. Закутнівка.