Зміївський повіт

Анненская

© Євген Панов (Біляївка)

Сьогодні колишнє село "Анненское" входить до складу села Закутнівка Біляївської сільської ради Лозівського райогу Харківської області. 

З двох ревізій 1850 та 1858 року відомо, що це був невеликий по населенню хутір. Який як і всі сусідні деревні на річці Орілька мав пряме відношення до володінь родини Орлових.

Про родинне хитросплетіння Орлових докладно можна почитати в історії села Олександрівка Зміївського повіту.

Назва деревні Анненська ймовірно пішла від Ганни Петрівни Орлової, за народження Шелкіної.

На мапі Шуберта хутір Анненський відмічений, як єдина частина  Орловки та Олександрівки, без точної прив’язки на мапі. Всі три населених пункти знаходились на лівому березі річки Орілька.

На примальовках пізнього часу (скоріш за все при межуванні 1806 року) на Геометричному плані Павлоградського повіту 1794 року, при уважному вивченні можна виявити напіврозмиту приписку «Х.Анненский».

Можливо, не дуже важливо де була розташована Анненська, як би не один цікавий факт. Всі прізвища родин згадані за Анненською за ревізіями 1850 та 1858 року мають пряме відношення до хутіра Осинівка (частина сучасного села Роздолля). Тому можна впевнено стверджувати, що Осинівка була свого часу заселена саме з деревні Анненської та сусідньої Олександрівки.

Від часу заснування і до 1820 року відносилась до Павлоградскього повіту Катеринославської губернії, з 1820 року увійшла до складу Зміївського повіту Слобідсько-Української (Харківської) губернії. Після смерті родини Шелкіних (після 1835 року) відійшло до володіння їх онуки Ганни Афанасіївни Орлової за чоловіком Хлопова.

По IX-й ревізії 1850 року село у власності колезького секретаря Івана Афанасійовича Орлова, за ним записано 8 дворових людей (4 – чоловіки, 4 – жінки) та 31 селян-кріпаків (13 – чоловіки, 18 – жінки), загалом 39 людей. Родини, що записані за селом мали наступні прізвища: Говтва, Гонтаренко, Забава, Крохмальов, Литвиненко, Максюта, Мартиненко. Напроти всіх родин стоїть примітка: «Достались по наследству от родной сестры Анны Хлоповой урожденной Орловой в 1848 году».

По X-й ревізії 1858 року село у власності колезького секретаря Івана Афанасійовича Орлова, за ним записано 7 дворових людей (4 – чоловіки, 3 – жінки) та 26 селян-кріпаків (13 – чоловіки, 13 – жінки), загалом 33 людини. Родини, що записані за селом мали наступні прізвища: Говтва, Забава, Литвиненко, Крохмаль, Максюта, Мартиненко. Напроти родини Крохмаль стоїть примітка: «Переведен Змиевского уезда в деревню Ивановку в 1858 году». Напроти родини Мартыненко стоїть примітка: «Переведен Змиевского уезда в деревню Александровку в 1858 году».

На 1864 рік показана «деревня Орловка (Анненская)» при річці Орілька,  30 дворів, чоловіків 80, жінок 110.