Суспільна діяльність Є. К. Рєдіна. (Філіппенко Р. І. (Харків)).
Широту і глибину наукової діяльності історик-мистецтвознавець, професор Харківського університету Є.К. Рєдін (1863-1908) умів поєднати з інтенсивною і корисною суспільною роботою. Будучи чуйною та доброю людиною, знаючи про нестатки народу, він зосередив свою суспільну роботу на нижчій початковій освіті, беручи активну участь у діяльності Харківського товариства поширення в народі грамотності.
Вперше прізвище Єгора Кузьмича згадується в документах Товариства в 1898 р. у зв’язку з комісією народних читань. 2 травня 1899 р. Є.К. Рєдін був обраний попечителем першої школи Товариства грамотності, де намагався втілювати в життя свої педагогічні ідеї. Діяльність Є.К. Рєдіна на цій посаді була різноманітною та плідною. Учений вважав своїм обов’язком постійно піклуватися про здоров’я учнів, докладав багато сил, допомагаючи дітям з бідних родин.
Будучи попечителем Москалівської школи, Єгор Кузьмич не міг не помітити нестатку бідних учнів, в яких часто не було одягу та взуття для того, щоб відвідувати заняття. Тому, коли в 1901 р., з ініціативи вченого, виникло Товариство про піклування нужденних учнів у нижчих навчальних закладах м. Харкова, Є.К. Рєдін прийняв у його діяльності активну участь. Перші збори нового Товариства відбулися 4 листопада 1901 р. Але фактично Товариство піклування почало свою роботу в 1902 р. З перших днів діяльності Товариства піклування Є.К. Рєдін займав посаду товариша голови, а з 19 листопада 1902 р. – голови правління.
Комісія опікала найбільш бідних учнів, забезпечуючи їх одягом, взуттям, книгами, гарячими сніданками. Товариство продовжувало допомагати учням і після закінчення школи: вносило плату за навчання в середньому чи професійному навчальному закладі, безкоштовно забезпечувало посібниками і канцелярським приладдям.
Але не тільки нестатки найбідніших учнів цікавили Є.К. Рєдіна. Він, як попечитель, піклувався і про інших учнів школи. Єгор Кузьмич неодноразово звертався в правління Товариства з проханням віднайти можливості організувати екскурсію учнів випускних класів для ознайомлення з визначними пам’ятками Москви, Києва або інших міст країни.
Є.К. Рєдін був членом і багатьох інших комітетів та комісій. Зокрема, у 1901 р. була заснована літня колонія для хворобливих і слабких учнів міських шкіл. Є.К. Рєдін увійшов у комітет з організації літніх прогулянок для школярів. Коли було прийняте рішення про реконструкцію будинку школи, був створений відповідний комітет, який очолив Є.К.Рєдін. Саме він виклопотав для вчителів школи право на користування книгами із бібліотеки Харківського університету.
У травні 1907 р. Є.К. Рєдін серйозно занедужав. З проханням про звільнення його від посади попечителя школи Є.К. Рєдін звернувся, будучи вже невиліковно хворим. Він писав: «Состояние моего здоровья не позволяет мне … приступить к исполнению … обязанностей попечителя 1-ой школы Общества. Ввиду пользы дела я покорнейше прошу избрать вместо меня попечителя».
Професор Харківського університету, доктор наук Є.К. Рєдін помер 27 квітня (10 травня) 1908 р.
Комісією про піклування нужденних учнів, після смерті вченого, було прийняте рішення для увічнення пам’яті Є.К. Рєдіна назвати комісію «Комісія ім. Є.К.Рєдіна», що була при першій школі Товариства грамотності.