Бельск (Більськ)
Успенська церква 1782 р.[1]
Одноверха. За планом належить до групи хрещатих, у яких до центрального восьмигранника прирубано 4 чотиригранні рукави[2].
Зруби стін рукавів – «кубічних» пропорцій, покриті триспадистими дахами. Зруб стін центральної дільниці – вищий; він переходить в перший залом на рівні гребнів дахів рукавів. Цей залом – невисокий і дуже круто засклеплений – переходить в вагомий масою світловий восьмерик; план восьмерика дорівнює (приблизно) розмірам плану рукава, а висота досягає ¾ довжини. Другий залом вдвоє вищий і стрімкіший за перший, різко звужує об’єм верху і завершує внутрішню висоту дільниці. Його дах легко хвилястий у профілі, переходить у маленький глухий ліхтар.
Висота центральної дільниці близька до довжини плану будови. Будівля витримана в «вагомих» формах.
[1] П. Мартинович и В. Горленко. Церкви старинной постройки Полтавской епархии. Полтава. 1888. Фото зовнішнього вигляду церкви репродуковано в 12-му і 15-му випусках «Вопросов реставрации» Археологічної коміссії
[2] Цей тип плану ми спостерігаємо ще в таких пам’ятках: Любеч – церква Покрови 1779 р., Бубни – церква Преображення 1780 р., Жукотки – церква Миколи, Созонівка – Воскресенська церква 1796 р.