Миколаївська церква (С. Таранушенко)
Перещепина належить до поселень, що виникли на території Вольностей Запорожского війська, і лежить на південь-захід від основної маси пам’яток «лиманського куща», але північніше Воронівки.
Опублікований А. Синявським зовнішній вигляд (з південного заходу Перещепинської церкви)[1] дуже нагадує вигляд Михайлівської церкви у Лимані. Однаковий у обох пам’яток план: центр – восьмигранник, до якого прирубано 4 шестигранні рукави, лише південний і північний рукави в Перещепені ширші і довші західного. Перший восьмерик центрального верху в обох пам’ятках дорівнює ширині плану західного рукава, але в Перещепині восьмерик стрункіший, ніж у Лимані. В обох церквах другий залом верха перекрито зовні дахом хвилястого профілю. В обох пам’ятках другі восьмерики світлові і їх ширина дорівнює половині ширини першого восьмерика. В обох – схожі завершення будови, лише глухий ліхтар і його дах в Перещепині важчі, ніж у Лимані.
Все це дає підставу припустити, що Перещепинську церкву будував майстер лиманської школи і певно в останньому десятилітті XVIII в.
[1] «Летопись Екатеринославской ученой архівной комиссии». Вып. X. Екатеринослав. 1915. С. 136.